Leštenie svetlometov

Video našej práce:                                                      https://www.youtube.com/watch?v=1G_SAy-N_P8&t=80s

Veľa automobilov ma dnes zažltnuté alebo  matné svetlomety spôsobené UV žiarením. Bohužiaľ to vedie k zníženiu vzhľadu celého vozidla ale aj zníženie svietivosti svetlometov.

Prečo sa rozhodnúť pre leštenie svetlometov.

Bezpečnosť

Najmä v noci a za zníženej viditeľnosti keď účastníci   cestnej premávky nie sú označený reflexnými prvkami, vám leštenie svetlometov  pomôže aby ste skôr videli a predvídali situáciu. Neposlednom rade vás lepšie budú vidieť aj ostatný.

Drahá výmena svetiel.

Nemusíte platiť drahú výmenu svetlometov takže šetrite  peniaze a čas. Nekupujte iné svetlomety a originály vymeníte.  Je veľa predajcov ktorý ponúkajú Čínske svetlomety . Nedajú sa rozoznať od originálov. Tieto svetlomety sú nekvalitné majú väčšie odchýlky svietenia .Na plaste je nanesení slabý lak ktorý vydrží do 2 roky alebo tam nie je žiadný. Dajte si zrenovovať  originály za prijateľnú cenu. Brúsenie a leštenie trvá približne 1 až 2 hodiny a takto zrenovované svetlomety vydržia okolo 2 roky. Ak chcete mať na roky pokoj potom je tu možnosť nastriekať svetlomety špeciálnym lakom kde sa životnosť po renovácií pohybuje 3 až 5 rokov. Tento lak značky Glass Weld dovážame z USA a je najviac podobný originálnemu laku ktorý sa aplikuje na nové svetlá. Po lakovaní sa vytvorí pevná vrstva laku, ktorá zabráni opätovnému zažlknutiu svetlometu. Je odolná voči poveternostným vplyvom UV žiareniu a iným faktorom ktoré povrch svetlometu narúšajú . Svetlomety sa počas leštenia nedemontujú .

Problém na STK

Pri návšteve stanice technickej kontroly pamätajte na to že vaše svetlomety musia mať určitú predpísanú svietivosť. Pokiaľ ju nemajú tak vaše vozidlo neprejde STK preto ak máte zažltnuté svetlomety navštívte nás pred absolvovaní STK.